"Et muuten tätäkään usko..."- Kauko Röyhkä, Ville Haapasalo, Juha Metso

Yhteenveto
Ville Haapasalon muistelmat 1990-luvun Venäjältä Kauko Röyhkän muistiin kirjaamina ja Juha Metson kuvaamina oli viime syksyn ja tämän vuoden kevään myydyimpiä ja rakastetuimpia tietokirjoja.
1990-luvulla Ville koki kovia teatterikoulussa, kunnes onni potkaisi ja hänestä tuli suosittu. Mutta mitä Villelle tapahtui 2000-luvulla, kun hänestä tuli supertähti, Putin nousi valtaan ja Venäjä vaurastui? Mitä jäi kertomatta ja näyttämättä suosituissa 30 päivässä -televisiosarjoissa?
Menestyskirjan tekijätroikka matkasi Georgian Tbilisiin kirjaamaan kansiin tämän. Notkuvien herkkupöytien, asianmukaisten ruokajuomien ja pitkien iltojen tuloksena syntyi kirja, jonka tarinat ovat vielä uskomattomampia kuin edeltäjässään. Venäjällä raha ja valta eivät ole häpeilyn aiheita vaan niitä pitää käyttää. Tervetuloa uudelle huimalle matkalle!
Kauko Röyhkä on Suomen arvostetuimpia rockmuusikkoja ja kirjoittanut parikymmentä kirjaa. Valokuvaaja Juha Metso palkittiin viimeksi Vuoden lehtikuva -kilpailussa henkilökuvastaan Ville Haapasalosta.
Mitä muut ajattelevat
Arvostelut teokselle "Et muuten tätäkään usko..." – E-kirja, Äänikirja
👍
Hannele
Kyllä näistä kahdesta oli saanut yhden loistavan kirjan, nyt jälkimmäinen jäi laimeammaksi kuin ensimmäinen.
Oskari
Kuuntelin päivässä kun en malttanut lopettaa, huikeaa tarinaa!
Jaana
Loistava kirja!
silja
Mielenkiintoisia tapahtumia Villen kohdalle osunut.
Sami
Ei ihan vedä vertoja ensimmäiselle, mutta olisi noita tarinoita voinut olla enemmänkin. Ville osaa kuvata hyvin Venäjän yhteiskuntaa.
TopiEve
Great
Joni
Kannatti kuunnella. Lukea aivan hyvä !
👍
Jermu
Ne kaksi muuta kirjaa Villestä ovat parempia,lukija ei ollut myöskään mielestäni tähän sopiva.Ei kuitenkaan kesken tarvinnut jättää👍
Heli
Hyvä kirja
Hyvä kirja ja todella hyvä lukija.
Henri
Timanttia
Sami
Ihan hyvä.
Ihan jees..mukavaa ajan vietettä.
Miikka
Kiinnostavaa
👍Lisää
Matti
Ensimmäinen oli paljon parempi
Mikko