Bridgerton: Väärä sulhanen- Julia Quinn

Yhteenveto
Astu Bridgertonin taianomaiseen maailmaan ja tapaa kahdeksan sisarusta 1800-luvun alun Englannissa. Romanttisen pukudraaman huippusarja on suurmenestys myös Netflixissä! Sarjan viimeisessä osassa sympaattinen Gregory Bridgerton haluaa rakastua - mutta kehen?
Gregory Bridgerton on sisarussarjansa viimeinen naimaton jäsen, ja hän on valmis rakastumaan. Suorastaan päätä pahkaa. Kohtaaminen ihanan Hermionen kanssa saa Gregoryn lähes järjiltään, mutta lähestymiseen tarvitaan Hermionen ystävättären Lucyn apua. Lucy on turvallisesti kihloissa, mutta miten käy kun Gregory havahtuu pohtimaan, kuka todella olisikaan hänen unelmiensa nainen.
Yhdysvaltalainen Julia Quinn (s. 1970) opiskeli taidehistoriaa Harvardissa ja päätti sen jälkeen ryhtyä lääkäriksi. Hän ehti kuitenkin saada kustannussopimuksen ennen opintojensa alkua. Quinnin romanttiset historialliset romaanit, joista tunnetuin on Bridgerton-sarja, ovat maailmanmenestyksiä. Bridgerton-kirjoihin perustuva tv-sarja on Netflixin historian katsotuimpia.
Mitä muut ajattelevat
Arvostelut teokselle Bridgerton: Väärä sulhanen – Äänikirja, E-kirja
Hyvä likija. Saa kuuntelijan kirjan lumoihin.
Sirkka
Ytyc4 e3.333333333?7?9(4{#[
Raija
Huhti
Lotta
👌🏻
Ulla
Ihana taas tämäkin osa ja lukija on juuri sopiva 😊
Heidi
Pitihän se viimeinenkin kuunnella, mutta ei tämä enää jaksanut pitää otteessaan.
Mari
Mielenkiintoinen! Nyt oli kirjasarjassa jotain uusia tapahtumia mitä ei ole aikaisemmin ollut.
Heidi
Hyvää ajanvietettä!😊
Kaisu
Vallastaan mainio
Asta Kokkinen
Tarinat on ennalta-arvattavia, mutta jos pukuhömppä kiinnostaa, niin onhan kirjasarja siihen mitä mainioin
Mira
Paras tähän mennessä kaikista Bridgeton kirjoista😍 ihanasti jännitystä ja juonenkäänteitä
Aino
Ihan ok, toisti samaa kaavaa kuin edeltäjänsä ja erittäin ennalta-arvattava
Kaisu
Mahtava lukija!
Sirpa
Tässä oli myös jännitystä. Oikein viihdyttävä kirja.
Anna
Ihana kirja
Maria